Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+

 

 

TROCHĘ KONI, TROCHĘ LATA W„EKWADORZE” SIĘ PRZEPLATA

Zapraszamy wszystkich,
 bez względu na wiek, zainteresowania iumiejętności jeździeckie
do naszego Ośrodka położonego w malowniczej, mazurskiej krainie.

 Na naszym obozie chętnie gościmy zaawansowanych jeźdźców
 jak i osoby rozpoczynające swoją przygodę z końmi.

 TURNUS 

TERMINY
 2017

CENA
obóz REKREACYJNY 

CENA
obóz SPORTOWY 

WOLNE
MIEJSCA

I 

26-06-02.07

1390zł

1590zł

 (brak wolnych miejsc)

II 

03-09.07

1390zł

1590zł

 (brak wolnych miejsc)

III 

10-16.07

1390zł

1590zł

 (brak wolnych miejsc)

IV 

17-26.07
(10 dni)

1790zł

2090zł

(brak wolnych miejsc)

V 

31.07-06.08

1390zł

1590zł

 (brak wolnych miejsc)

VI

07-13.08

1390zł

1590zł

 (brak wolnych miejsc)

 

Na obozie zajęcia jeździeckie  realizowane są w ramach dwóch obozów: sportowego i rekreacyjnego.

OBÓZ

 

 

SPORTOWY

 - codziennie 2x 60min jazdy konnej, w tym:
- 1h treningu skokowego lub ujeżdżeniowego
- 1h jazdy rekreacyjnej

Grupy treningowe dopasowane będą pod względem stopnia zaawansowania uczestników.
Od uczestników takiego obozu wymagane są umiejętności samodzielnego siodłania i kiełznania konia.
Obóz ten obejmuje:szkolenie dosiadu, jazda "na oklep", nauka i doskonalenie skoków, wyjazd w teren

     REKREACYJNY

 -codziennie 60 min jazdy konnej

-lub 30min indywidualnej nauki na lonży

Mogą w nim wziąć udział osoby zarówno umiejące jeździć konno jak też osoby rozpoczynające swoją przygodę z końmi.
Obóz obejmuje: nauka siodłania, kiełznania oraz nauka jazdy od podstaw na lonży indywidualnie z instruktorem, nauka jazdy stępem i opanowanie trudnej techniki kłusa anglezowanego oraz ćwiczebnego oraz płynnych przejść z jednego chodu do drugiego, jazda w zastępie oraz ćwiczenia woltyżerskie dla oswojenia się z koniem.
Dla średniozaawansowanych proponujemy szkolenie dosiadu, ćwiczenia na drągach oraz spacery w terenie


W trakcie pobytu istnieje możliwość zdawania na Odznaki Jeździeckie
Polskiego Związku Jeździeckiego!!!


 

POŁOZENIE i INFRASTRUKTURA:
Nasz ośrodek położony jest w malowniczej części pojezierza warmiński-mazurskiego otoczony łąkami, polami, lasami i jeziorem z dala od miejskiego zgiełku. Lokalizacja i ukształtowanie terenu tworzą idealne warunki do prowadzenia urozmaiconego programu.
Na wielohektarowym terenie znajdują się: budynek główny (a w nim pokoje 4-osobowe z łazienkami, restauracja, sala konferencyjna i przytulne świetlice), stajnie (w których mieszkają nasi milusińscy),padoki (na których możemy oglądać swobodne harce naszych zwierzaków), zewnętrzne place ujeżdżeniowe, na których nasi obozowicz podnoszą swoje umiejętności jeździeckie, ogromne treny zielone do organizowania zabaw i gier terenowych oraz przepiękne jezioro, które wypełni nam czas wolny poprzez: kąpiele, wypady kajakowe, siatkówkę plażową i inne gry.

https://web.facebook.com/348893148504364/photos/a.753623531364655.1073741827.348893148504364/908450179215322/?type=3&theater

 

WYŻYWIENIE:
Na obozie wyżywienie poranne i wieczorne oferowane jest w formie szwedzkiego stołu, a obiad podawany jest w dwudaniowej formie z podwieczorkiem. Podczas  posiłków serwowane są różnorodne, smaczne, zdrowe potrawy, w tym uzgodnione wcześniej z rodzicami, aby zrealizować indywidualne diety uczestników (dieta wegetariańska).

 

W PROGRAMIE:

Zajęcia jeździeckie i inne zajęcia związane z końmi

 • Postępowanie z koniem– czyli nauka odpowiedniego zachowania wobec konia, która jest pierwszym krokiem do nawiązania z nim kontaktu i współpracy.

 • Przygotowanie konia do jazdy– łapanie i prowadzenie konia, czyszczenie, siodłanie i kiełznanie, czyli wszystko, co należy uczynić by wyprowadzić  konia  w pełnym rynsztunku ze stajni.

 • Rząd jeździecki i strój jeźdźca - uwagi o sprzęcie używanym w jeździectwie, zarówno przez konia (budowa siodła i ogłowia), jak i jeźdźca (strój do jazdy), dobre i praktyczne rady o tym, co kupować, jak używać i jak przygotowywać się do jazdy.

 • Ciało i psychika konia - czyli co każdy “koniarz” wiedzieć powinien o tych potężnych, niezwykle wrażliwych zwierzętach. Zapoznanie się z budową konia i zasadami funkcjonowania jego organizmu jest niezbędne do właściwego podejścia do konia i zrozumienia jego odruchów.

 • Jazda w terenie- uczestnicy będą przemierzać  pobliskie tereny, poznawać tajniki poruszania się w lesie i pośród pagórków. Uprzedzamy, że jazda w terenie przeznaczona będzie tylko dla osób, które posiądą odpowiedni stopień zaawansowania i zostaną dopuszczone do wyprawy przez Instruktora.

 • Zawody jeździeckie- organizowane na koniec każdego turnusu, przeznaczone dla zewnętrznej widowni w szczególności dla rodziców w celu pokazania nabytych umiejętności

 • Analiza multimedialna –uczestnicy będą nakręcani na kamerę na początku i na końcu turnusu w  celu analizy postępów jeździeckich

 • Woltyżerka-  uczestnicy zapoznają się praktycznie  z elementami woltyżerki(ćwiczenia będą prowadzone z podziałem na grupy pod względem umiejętności jeździeckich)

 • Wahty w stajni  -to dyżury w stajni, podczas których karmi się konie, czyści , wyprowadza na wybiegi, ściele w boksach i pomaga instruktorowi w przygotowaniu koni do jazdy oraz dba o porządek w stajni.

Twórczość

• Rękodzieło – malowanie farbami żelowymi, decoupage, bransoletki przyjaźni, fantazyjne dekoracje i ozdoby przy zastosowaniu surowców naturalnych, tworzenie własnoręcznie zdobionych doniczek. Jeśli znajdą się chętni, to wykonamy duży projekt plastyczny, angażujący wielu obozowiczów.

• Zajęcia taneczne –
nauka podstaw najpopularniejszych tańców nowoczesnych i wymyślanie własnych, zabawy i gry taneczne oraz ćwiczenia z rytmiki. Na pewno znajdzie się grupa chętnych do tego, aby przygotować układ choreograficzny lub show na końcowy pokaz.

• Recykling,
czyli drugie życie przedmiotów, to zajęcia, na których przerabiamy surowce wtórne na małe dzieła sztuki, np. zwierzęta z plastikowych butelek. Wystawa dzieł zaskoczy niejednego.

 

Gry i zabawy:

• Gry świata to zabawy w terenie pochodzące z najdalszych zakątków Ziemi. Mollky, Kubb, Kwadrant, Wygibajtus to tylko niektóre z propozycji gier niewymagających skomplikowanego sprzętu czy boisk. Jasne,  proste  zasady mające na celu zintegrować i zaktywizować nasze pociechy.

• Niezapomniane  zabawy,
czyli zabawy z dzieciństwa naszych rodziców. Nauczymy  naszych obozowiczów  gry w  klasy, gumę, kapsle czy państwa.

• Gry zespołowe –
wspólna zabawa, rywalizacja i integracja poprzez mecze piłki nożnej, siatkówki oraz rozgrywki rugby lub badmintona.

• Gry terenowe– głównym celem tych zabaw jest  aktywizacja obozowiczów do zespołowego działania. Zadania są tak skonstruowane, by w trakcie ich wykonywania promować współpracę i działanie wszystkich członków grupy, a nie sprawność fizyczną lub wiedzę encyklopedyczną.

• Łucznictwo – nauka prawidłowego posługiwania się łukiem, postawy oraz celności. Zajęcia odbywać się będą na fachowym sprzęcie.

• Wycieczki rowerowe- uczestnicy  poznają  pobliskie krajobrazy i tereny naszego ośrodka oraz nauczą się zasadbezpiecznej wycieczki rowerowej.


Sporty wodne

 • Kajakarstwo – ten sport zawsze wprawia naszych podopiecznych w dobry nastrój-czy to wyścigi czy powolne przemierzenia jeziora- każdy znajdzie coś dla siebie
 • Pływanie
 • Siatkówka plażowa, piłka wodna oraz inne gry i zabawy w wodzie poprawią kondycję i urodę ;) naszych obozowiczów.

Survival:

• Ognisko –  nauczymy obozowiczów jak rozpalić   oraz przygotować teren pod ognisko oraz pokażemy sposoby przenoszenia ognia.

• Biwak – uczestnicy spędzą jedną noc na biwaku. Zapoznają się z zasadami budowania obozowiska i rozkładania namiotu. Otrzymają rady dotyczące tego, jak przygotować się i co spakować na wędrówkę.Uczestnicy obozu zdobędą umiejętności poruszania się w terenie (wyznaczanie kierunków świata, przewidywanie pogody, czytanie mapy i używanie kompasu).

• Nocne gry terenowe- niesamowita przygoda pod osłoną nocy :-), drużyny będą zdana tylko na siebie, konieczna będzie więc współpraca no i oczywiście trochę szczęścia. Przed uczestnikami wiele zadań i odnalezienie ukrytego skarbu

Podchody - podążymy śladem znaków, ukrytych zagadek i rebusów, by sprawdzić, co kryje tajemnicze hasło!

Pierwsza pomoc – nauczymy obozowiczów jak postępować w nagłych wypadkach, jak unieruchomić złamaną kończynę, zatamować krwawienie oraz ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej.Informacje dodatkowe:

 1. Turnusy rozpoczynają się zgodnie z podanym powyżej terminarzem;
 2. Istnieje możliwość zdawania na odznaki jeździeckie PZJ (dodatkowa opłata 180zł)
 3. Istnieje możliwość przedłużania pobytu na obozie o kolejny turnus
 4. Obóz rozpoczyna i kończy się w następujących godzinach:
  przyjazd do „EKWADORU” pierwszego dnia od godz.10.00 do godz. 12.00 (pierwszym posiłkiem jest obiad),
  wyjazd z „EKWADORU” ostatniego dnia do godz. 11.00 (ostatni posiłek to śniadanie).
 5. Uczestnicy ubezpieczeni są od NNW
 6. Obozowicze, którzy pozostają na kolejny turnus, a Rodzice nie są w stanie ich odebrać,  mogą przebywać w dniu zmiany turnusu na terenie Ośrodka – mają zapewniony nocleg, opiekę i posiłki za dodatkową opłatą
  W dniu zmiany turnusu nie ma prowadzonych jazd konnych, gier ani zabaw
 7. Jazda konna będzie odbywać się na spokojnych i bezpiecznych koniach pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów.

 

Cena obozów jest kompleksowa i obejmuje:

• pełną realizację programu łączącego wszystkie zajęcia tematyczne, zajęcia uzupełniające oraz gry i zabawy
• sprzęt i materiały niezbędne do przeprowadzenia programów
• zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowo-szkoleniowym w 4-osobowych pokojach  z łazienkami,
• pełne wyżywienie (cztery posiłki – śniadania i kolacje  w formie szwedzkiego stołu,2 daniowy obiad, podwieczorek)
• całodobową opiekę wychowawców i instruktorów,
• ubezpieczenie NNW 

Zapisy i dodatkowe informacje:   Tel 665 011 813, ekwadorobozy@gmail.com

W celu rezerewacji miejsca prosimy o wypełnienie oraz odesłanie na adres e-mail poniższej karty zgłoszeniowej.

KARTA ZGŁOSZENIOWA

 

Na terenie ośrodka obowiązują ograniczenia w korzystaniu z telefonów komórkowych oraz elektroniki. Dzieci będą mogły używać swoich telefonów w określonych godzinach.

top
 


JKS "U Robsonów"

Jeździecki Klub Sportowy "U Robsonów" dysponuje kompleksem dwóch hal o wymiarach 25m/48m i 43m/69m. Większa z krytych ujeżdżalni jest ogrzewana, znajdują się na niej trybuny na około 250 osób. Tam, w sezonie zimowym, regularnie co dwa tygodnie, rozgrywane są zawody regionalne. Od wiosny do jesieni do dyspozycji są dwa place do jazdy o wymiarach 75m/80m i 80m/90m. Dodatkowym atutem ośrodka, który pewnie najbardziej zainteresuje jeźdźców-amatorów, są wspaniałe tereny - idealne na konne wycieczki. Latem, największą atrakcją jest niewielkie jezioro oddalone zaledwie o kilkadziesiąt metrów od stajni. Po treningu w upalny dzień kąpiel sprawi przyjemność nie tylko jeźdźcom.

Od kilku lat organizowane są Mistrzostwa Polski Old Boy'ów "U Robsonów". Impreza od początku cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród zawodników jak i publiczności. Biorą w niej udział utytułowani polscy zawodnicy w konkurencji skoków oraz ujeżdżenia, byli członkowie Polskiej Kadry Narodowej, a także zaprzyjaźnieni zawodnicy zagraniczni. Honorowym gościem każdych mistrzostw jest olimpijczyk Jan Kowalczyk. Frekwencja z roku na rok jest większa, dlatego też ośrodek wciąż się rozwija i rozbudowuje. Doskonałe zaplecze techniczne ( własne rozkładane boksy, duża rozprężalnia, dwie hale) pozwolą na organizowanie dużych imprez rangi ogólnopolskiej. Pierwsze takie zawody odbyły się w lutym 2006 roku, rozegrane jako Halowe Zawody Ogólnopolskie Nieoficjalne. W tym samym roku JKS U Robsonów nawiązał współpracę z Polskim Związkiem Trakeńskim. Owocem tej współpracy jest organizowany u nas regularnie Ogólnopolski Czempionat Koni Trakeńskich.


Ośrodek jeździecki EKWADOR oferuje: 

- Odznaki jeździeckie PZJ
- Nauka jazdy konnej dla początkujących i zaawansowanych
- Wczasy w siodle
- Obozy jeździeckie (letnie i zimowe)
- Pensjonat dla koni