Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+

LATO W "EKWADORZE" 2018


„BO MARZENIA TRZEBA SPEŁNIAĆ…
TO WŁAŚNIE NA KOŃSKIM GRZBIECIE SPEŁNIAJĄ SIĘ NASZE NAJWIĘKSZE MARZENIA…
NA NIM MOŻEMY POCZUĆ KIM TAK NAPRAWDĘ JESTEŚMY”

Jeżeli jesteś osobą ambitną, chcącą doskonalić swoje umiejętności  i spełniać swoje marzenia jeździeckie oraz spędzić niezapomniane wakacje z końmi zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Przyszłym naszym  uczestnikom mamy do zaoferowania
 obóz rekreacyjny lub sportowy.

Obóz sportowy obejmuje:
- treningi jeździeckie ujeżdżeniowo-skokowe;
-
Audio wizualizację postępów jeździeckich
- dodatkowe zajęcia z lonżowania konia
- dodatkowe elementy woltyżerskie
- przygotowanie do egzaminu na odznaki jeździeckie
Od uczestników takiego obozu wymagane są umiejętności samodzielnego siodłania i kiełznania konia

Obóz rekreacyjny obejmuje:
- codziennie 60 min jazdy konnej lub 30min indywidualnej nauki na lonży
- lonżowanie konia
- podstawy woltyżerki
-  dla chętnych dyżury w stajni

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ WYKUPIENIA DODATKOWYCH TRENINGÓW ORAZ JAZD REKREACYJNYCH.

Stosujemy podział uczestników na 3 grupy:
Początkująca - nauka siodłania, kiełznania oraz nauka jazdy od podstaw
Średniozaawansowana - szkolenie dosiadu, ćwiczenia na drągach, spacery w terenie
Zaawansowana - szkolenie dosiadu, jazda "na oklep", nauka i doskonalenie skoków, wyjazdy w teren.


POŁOŻENIE OŚRODKA

Nasz ośrodek położony jest w malowniczej części pojezierza warmiński-mazurskiego otoczony łąkami, polami, lasami i jeziorem z dala od miejskiego zgiełku. Lokalizacja i ukształtowanie terenu tworzą idealne warunki do prowadzenia urozmaiconego programu. Na wielohektarowym, ogrodzonym terenie znajdują się: budynek główny (a w nim pokoje 4-osobowe z łazienkami, restauracja, sala konferencyjna i przytulne świetlice), stajnie (w których mieszkają nasi milusińscy),padoki (na których możemy oglądać swobodne harce naszych zwierzaków), zewnętrzne place ujeżdżeniowe, na których nasi obozowicz podnoszą swoje umiejętności jeździeckie, ogromne treny zielone do organizowania zabaw i gier terenowych oraz przepiękne jezioro, które wypełni nam czas wolny poprzez: kąpiele, wypady kajakowe, siatkówkę plażową i inne gry.

TURNUS

TERMINY 2018 

CENA
OBÓZ REKREACYJNY

CENA
OBÓZ SPORTOWY


ILOŚĆ WOLNYCH MIEJSC

I

24.06-05.07.2018
(12-dniowy) 

2190zł

2590zł

BRAK wolnych miejsc

II

09-15.07.2018
(7-dniowy) 

1350zł

1650zł

BRAK wolnych miejsc

III

16-25.07.2018
(10- dniowy) 

1790zł

2090zł

BRAK wolnych miejsc

IV

30.07-05.08.2018
(7-dniowy) 

1350zł

1650zł

BRAK wolnych miejsc

V

6-12.08.2018
(7-dniowy) 

1350zł

1650zł

BRAK wolnych miejsc

VI

13-22.08.2018
(10-dniowy) 

1790zł

2090zł

BRAK wolnych miejsc

Pobyt w EKWADORZE jest również okazją do zdobycia ODZNAK JEŹDZIECKICH Polskiego Związku Jeździeckiego.
Egzamin organizowany jest dzień przed zakończeniem każdego turnusu.
Opłata 180zł

 

W PROGRAMIE:

ZAJĘCIA ZWIĄZANE Z KOŃMI: 


Postępowanie z koniem
– czyli nauka odpowiedniego zachowania wobec konia, która jest pierwszym krokiem do nawiązania z nim kontaktu i współpracy.
...
Przygotowanie konia do jazdy– łapanie i prowadzenie konia, czyszczenie, siodłanie i kiełznanie, czyli wszystko, co należy uczynić by wyprowadzić  konia  w pełnym rynsztunku ze stajni.

Podstawy jazdy - dla początkujących jazda na lonży, nauka prowadzenia konia podczas jazdy stępem i opanowanie trudnej techniki kłusa anglezowanego oraz ćwiczebnego, czyli dwóch pierwszych rodzajów chodu konia, oraz płynnych przejść z jednego chodu do drugiego, jazda w zastępie oraz łatwe ćwiczenia woltyżerskie dla oswojenia się z koniem.
...
Elementy ujeżdżania i skoki przez przeszkody– dla osób zaawansowanych ćwiczenia ujeżdżeniowe z zastosowaniem „pomocy”, ćwiczenia dosiadu i skoków .

Rząd jeździecki i strój jeźdźca - uwagi o sprzęcie używanym w jeździectwie, zarówno przez konia (budowa siodła i ogłowia), jak i jeźdźca (strój do jazdy), dobre i praktyczne rady o tym, co kupować, jak używać i jak przygotowywać się do jazdy.

Ciało i psychika konia - czyli co każdy porządny “koniarz” wiedzieć powinien o tych potężnych, acz niezwykle wrażliwych zwierzętach. Zapoznanie się z budową konia i zasadami funkcjonowania jego organizmu jest niezbędne do właściwego podejścia do konia i zrozumienia jego odruchów, co pozwala szybciej uzyskać harmonijność jazdy, a także uczynić ją bezpieczniejszą i przyjemniejszą.

Jazda w terenie- to niezwykła przygoda dosiadać konia w tak urozmaiconym terenie. Uczestnicy będą przemierzać specjalnie przeznaczone dla turystyki konnej szlaki, poznawać tajniki poruszania się w lesie i pośród pagórków. Uprzedzamy, że jazda w terenie przeznaczona będzie tylko dla osób, które posiądą odpowiedni stopień zaawansowania i zostaną dopuszczone do wyprawy przez Instruktora.

POZA OBCOWANIEM Z KOŃMI BĘDZIE TAKŻE MOŻNA ZAPOZNAĆ SIĘ
Z WALORAMI TURYSTYCZNYMI OKOLICY I WZIĄĆ UDZIAŁ W INNYCH PRZYGOTOWANYCH
PRZEZ NAS ATRAKCJACH I ZABAWACH:

Zajęcia integracyjne - to specjalnie dobrane zadania służące budowaniu zespołu - rzecz bardzo przydatna w pracy z grupą - służy integracji Uczestników i uczy skutecznej komunikacji. Każdy obóz przeplatamy takimi zajęciami budowania drużyny, aby wszyscy zdążyli się poznać i dobrze poczuć w nowym środowisku. Dodatkowo zapewnia wszystkim świetną zabawę.

Orienteering - to inaczej Imprezy na Orientację . Uczestnicy przy pomocy mapy i kompasu muszą odnaleźć zaznaczone na mapie punkty kontrolne. Uczestnictwo w takich imprezach kształtuje wytrwałość i spostrzegawczość, a także orientację w terenie.
Łucznictwo- nauka strzelania do celu, zawody i rywalizacja z profesjonalnymi łukami w rękach

Warsztaty biżuterii-  dla miłośników sztuki pięknej i „użytkowej" proponujemy naukę i własnoręczne wykonywanie bransoletek, korali czy kolczyków . Wykorzystywać będziemy różnorodne materiały i techniki tworzenia biżuterii: od tradycyjnych koralików do kolorowych kolczyków.

 Cartoon day- spędzenie całego dnia w otoczeniu bajek (malowanie twarzy, zwariowanych tatuaży, przygotowywanie kostiumów  oraz bajkowa dyskoteka)

Art attact -kredowy konkurs plastyczny, budowanie z kartonów, tworzenie makiet i in

Noc filmożerców – filmy dla dzieci i młodzieży na wielkim ekranie, profesjonalny projektor i ekran kinowy, najlepsze hity filmowe, POPCORN dla wszystkich,

Indiańska eskapada budowanie szałasu i tworzenie strojów indiańskich zakończone ogniskiem.

Gorączka sobotniej nocy – super dyskoteki przy największych przebojach.

Karaoke show z profesjonalnym VIDEOKARAOKE na dużym kranie z mikrofonami i nagłośnieniem.

 

ZAPISY

  • Prosimy o wypełnienie ZGŁOSZENIA-UMOWY  i wysłanie na adres:ekwadorobozy@gmail.com. Oryginał zostanie przekazany w dniu rozpoczęcia obozu.
  • Po wypełnieniu i wysłaniu ZGŁOSZENIA-UMOWY  otrzymacie Państwo maila potwierdzającego przesłanie zgłoszenia-umowy i zapisanie dziecka na turnus.
  • W przypadku gdy ZGŁOSZENIA-UMOWY  otwiera się niepoprawnie lub nie można go wysłać prosimy o kontakt telefoniczny – Agata Czupryna 665 011 813

 

KONTAKT:

Agata Czupryna  665 011 813
ekwadorobozy@gmail.com

Z A P R A S Z A M Y !!!

top
 


JKS "U Robsonów"

Jeździecki Klub Sportowy "U Robsonów" dysponuje kompleksem dwóch hal o wymiarach 25m/48m i 43m/69m. Większa z krytych ujeżdżalni jest ogrzewana, znajdują się na niej trybuny na około 250 osób. Tam, w sezonie zimowym, regularnie co dwa tygodnie, rozgrywane są zawody regionalne. Od wiosny do jesieni do dyspozycji są dwa place do jazdy o wymiarach 75m/80m i 80m/90m. Dodatkowym atutem ośrodka, który pewnie najbardziej zainteresuje jeźdźców-amatorów, są wspaniałe tereny - idealne na konne wycieczki. Latem, największą atrakcją jest niewielkie jezioro oddalone zaledwie o kilkadziesiąt metrów od stajni. Po treningu w upalny dzień kąpiel sprawi przyjemność nie tylko jeźdźcom.

Od kilku lat organizowane są Mistrzostwa Polski Old Boy'ów "U Robsonów". Impreza od początku cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród zawodników jak i publiczności. Biorą w niej udział utytułowani polscy zawodnicy w konkurencji skoków oraz ujeżdżenia, byli członkowie Polskiej Kadry Narodowej, a także zaprzyjaźnieni zawodnicy zagraniczni. Honorowym gościem każdych mistrzostw jest olimpijczyk Jan Kowalczyk. Frekwencja z roku na rok jest większa, dlatego też ośrodek wciąż się rozwija i rozbudowuje. Doskonałe zaplecze techniczne ( własne rozkładane boksy, duża rozprężalnia, dwie hale) pozwolą na organizowanie dużych imprez rangi ogólnopolskiej. Pierwsze takie zawody odbyły się w lutym 2006 roku, rozegrane jako Halowe Zawody Ogólnopolskie Nieoficjalne. W tym samym roku JKS U Robsonów nawiązał współpracę z Polskim Związkiem Trakeńskim. Owocem tej współpracy jest organizowany u nas regularnie Ogólnopolski Czempionat Koni Trakeńskich.


Ośrodek jeździecki EKWADOR oferuje: 

- Odznaki jeździeckie PZJ
- Nauka jazdy konnej dla początkujących i zaawansowanych
- Wczasy w siodle
- Obozy jeździeckie (letnie i zimowe)
- Pensjonat dla koni